Wstążka w paski i wąs płaski

  Listopad miesiącem wspierania kampanii przeciwnowotworowych, więc nie zostajemy z tyłu. Przy okazji Rajdu Miejskiego 360° w Warszawie będziemy współpracować ze Stowarzyszeniem Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Endokrynogenne. Nazwa straszliwie długa, ale zasady działania dosyć proste - to są ludzie, którzy pomagają innym a także starają się edukować tych, którzy szczęśliwie na razie pomocy w tym zakresie nie potrzebują. I w ramach tego edukowania pojawią się na starcie etapu sobotniego - a nawet, jak się odgrażali - zamierzają wystawić do boju własną ekipę. No, zobaczymy... W każdym razie - poniżej więcej konkretów na temat samej akcji. A jeszcze niżej - pytanie do Zawodników...

Zebra Challenge podczas Rajdu Miejskiego Warszawa 2014

10 listopada to międzynarodowy dzień budowania świadomości o nieznanym nowotworze – guzach neuroendokrynnych NET. W tym roku Polska po raz pierwszy włącza się w jego obchody. Z tej okazji podczas Rajdu Miejskiego w Warszawie 15-16 listopada 2014r. odbędzie się akcja społeczna Zebra Chgallenge. To inicjatywa, która zwróci uwagę na zagadkowy i trudny w diagnozie nowotwór NET.

Guzy neuroendokrynne to nowotwory niejednoznaczne w ocenie. Z tego powodu międzynarodowym symbolem działań edukacyjnych w tym obszarze stała się … zebra, ponieważ trudno stwierdzić czy jest ona w białe czy też w czarne pasy. Zebra Challenge to międzynarodowa inicjatywa wspierająca pacjentów z nowotworami neuroendokrynnymi NET. Ludzie na całym świecie w listopadzie biorą udział w różnych wyzwaniach sportowych, by okazać swoje wsparcia, propagować wiedzę na temat tej nieznanej choroby i pokazać, że dzięki szybkiej diagnozie oraz leczeniu pacjenci mogą być równie aktywni.

15 listopada 2014r. na terenie miasteczka startowego Rajdu Miejskiego pojawią się edukatorzy, którzy opowiedzą o inicjatywie i przekażą informacje na temat choroby. Rozdadzą także specjalne naklejki wsparcia oraz symboliczne czapki w zebrę i zaproszą uczestników Rajdu do podjęcia wyzwania Zebra Challenge. Rajd Miejski to wyzwanie, w którym wziąć udział może każdy. Chcielibyśmy zaprosić uczestników Rajdu do podjęcia go nie tylko dla siebie, ale także dla osób zmagających się z nowotworem.

Obecnie jedynie co 25 przypadek nowotworu jest prawidłowo rozpoznawany, a diagnoza trwa od 3 do 7 lat. Guzy neuroendokrynne rozwijają się powoli i niezauważenie, dają mylące objawy, umiejscawiają się w przewodzie pokarmowym lub płucach.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Pacjentów i Osób Wspierających Chorych na Guzy Neuroendokrynne. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Team 360 Stopni, AZS Środowisko Warszawa – organizatorzy Rajdu Miejskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki – sponsor główny Rajdu oraz Ipsen Polska.

Więcej informacji o nowotworze na stronie www.rakowiak.pl oraz www.guzynet.pl

 Tyle o akcji związanej ze wstążką w paski. Ale, jako się rzekło, listopad w takie akcje bogaty. Movember - to też, jak wiadomo, akcja związana z przeciwdziałaniem nowotworom. Tym takim męskim bardziej, stąd chodzi w niej o zapodanie wąsiska. I dlatego pytanie kieruję do Panów, którzy wezmą udział w rajdzie (choć Panie, oczywiście, też mogą...); zapuszczamy? Pytanie jest o tyle palące,że właśnie mam zamiar się ogolić, to może zostawię ten kawałek?

 (Żeby nie było - myśmy taką akcję już przeprowadzali. Tyle, że to było w maju' 2011.)

  Aha - i jak już zdecydujemy, że owszem - to jaki model? A'la Aldo Raines, jak powyżej, czy może coś w klimacie Hulka?..