Wcześniej ruszamy - wcześniej kończymy!

  Przesunięcie Rajdu Miejskiego w Warszawie wiąże się nie tylko ze (spodziewanym) lawinowym przyrostem zgłoszeń zawodników - także tych związanych ze środowiskiem AZS. Na lawinę spokojnie czekamy, jak wiadomo - rozpoczyna się ona od pojedynczych kamyczków czy bryłek śniegu...

  Ale do rzeczy (nie ma co mówic o śniegu, bo jeszcze zapeszymy) - chodzi o to, że korekcie uległ także szczegółowy rozkład jazdy zawodów, który można znaleźć w zakładce "informacje".

  A to dlatego, że w Polsce - i o dziwo, w samiuśkiej Warszawie też - słońce o tej porze roku zachodzi nieco szybciej, niż w maju, czy nawet w październiku. W związku z tym:

- w sobotę (15. listopada) wcześniej ruszy etap pieszy. Konkretnie - o 11.30. Co wymusza też przesunięcie na wcześniejsze godziny odprawy, sesji foto i tym podobnych. Dlaczego tak? Bo słońce zachodzi przed 16.00, więc chcemy uniknąć biegania po ciemku...

- w niedzielę (16. listopada) godzina startu pozostaje bez zmian (09.00), ale etap zostanie nieco skrócony. Tak, żeby przed zachodem słońca nawet ci delektujący się urodą stolicy i mający w pogardzie bezmyślny pośpiech, byli w stanie zmieścić się w skróconym limicie czasu. Wynosi on teraz 6,5 godziny - zamiast wcześniejszych 8.

 Reszta bez zmian, z naczelnym założeniem: będzie fajnie!

 Zatem można spokojnie się przygotowywać do startu (kto zgłoszony) lub zgłaszać (kto jeszcze, przez zapomnienie, tego nie uczynił). Ahoj!

Komentarze

harmonogram rajdu

Niepokojący jest sobotni harmonogram, a mianowicie 2h, które dzielą "wyjście z bazy" i "start rajdu".
Można prosić o wyjaśnienie co będzie się działo przez te tajemnicze dwie godziny? :-)
No bo mam nadzieję, że nie będą nam 2h zdjęć pstrykać, bo zwykle mam problem z wytrzymaniem 2 minut przed obiektywem...

pozdrawiam,
Kamil